Startupper of the Year

26.10.2018 startup

Globální společnost Total přináší do České republiky projekt „Startupper of the Year by Total“, který letos proběhne v 55 zemích světa. Mladé české start-upy, podnikatelé a podnikatelky tak mohou při úspěchu v soutěži získat finanční podporu, publicitu a manažerskou podporu. Dále mají šanci získat ocenění „Nejlepší podnikatelka“ a „Start-up pro kvalitnější energii“, v rámci kterého může vybraný projekt získat partnerství s regionální pobočkou společnosti Total. Úspěšné projekty se mohou také těšit na mentorskou podporu od StartupYard. CEO tohoto populárního akcelerátoru Cederic Maloux je zároveň ambasadorem projektu.

„Startupper roku“ bude oceňovat projekty, jejichž cílem je zlepšit kvalitu života v Česku

Soutěž je určena všem českým podnikatelům a podnikatelkám mladším 35 let, kteří během uplynulých dvou let vytvořili projekt nebo start-up s dopadem na sociální sféru a komunitu. Projekt musí obsahovat praktický způsob řešení záležitostí v oblasti zdravotnictví, bezpečnosti, vzdělávání, přístupnosti a dalších oblastí, které ovlivňují místní komunity. Může se jednat o zlepšení veřejného zdraví, rozvoj připojení k dodávkám elektrické energie nebo třeba výstavbu domů z ekologických materiálů. Fantazii Total meze neklade, naopak ji touto soutěží oceňuje. Projektem či nápadem může být cokoliv, co zlepší kvalitu života v České republice.

Total nabízí mladým start-upům prestižní ocenění, finanční odměnu a cestu do Paříže

Projekty a start-upy budou hodnoceny veřejností i odbornou porotou. Přihlášené projekty budou nejdříve zveřejněny na webových stránkách Total, kde pro ně mohou lidé hlasovat. Získané skóre umožní posoudit zájem veřejnosti o start-up nebo nápad. Následně budou vybrané projekty hodnoceny odbornou porotou, která mimo jiné posoudí i jejich proveditelnost, inovativnost a potenciál přinést užitek širší veřejnosti.

Celkem bude v rámci soutěže uděleno pět cen. Tři vítězové obsadí pozici „Startupper roku“, kde je výhrou finanční podpora, větší publicita skrze média, PR a networking a vedení. Vítěz obdrží částku v korunách rovnající se částce 12 500 eur, druhé místo bude oceněno ekvivalentem rovnajícím se 7 500 eur a třetí místo 5 000 eury. Vítězný projekt navíc bude soutěžit o jedno ze šesti regionálních ocenění „Grand Regional Winner“, kde budou hodnoceny projekty v rámci celé Evropy na akci v Paříži. Dále bude v rámci soutěže oceněna „Nejlepší podnikatelka“ a „Start-up pro kvalitnější energii“, kterému bude nabídnuto partnerství s pobočkou společnosti Total v České republice.

Pro české vítěze je navíc připravena ještě jedna výhra, mentorské vedení od zástupců StartupYardu, úspěšného a startup akcelerátoru. Ti pomohou vítězům s vedením v oblastech řízení, marketingu, finančního řízení apod.

 

Jak se do soutěže přihlásit?

Registrace start-upů do soutěže začala 9. října a končí 13. listopadu. Přihlašovat se lze na webu Total.cz zde, kde lze nalézt i podrobná pravidla a průběh soutěže.