Příprava na podnikání

Přípravu na podnikání vnímáme jako dobu, kdy už reálně uvažujete o začátcích svého podnikání, ale z nějakého důvodu se na něj ještě necítíte zcela připraveni. Ať je to nedostatek informací, co všechno podnikání obnáší, anebo by jste si před začátkem rádi ověřili potenciál a živataschopnost svých podnikatelských záměrů, budeme vám k dispozici. Vše můžeme probrat v rámci individuálních konzultací, stejně tak se ale můžete zúčastnit i naší podnikatelské akademie "Byznystarter".

Byznystarter je teoreticko-praktický cyklus akcí a workshopů o podnikání, na kterých se účastníci naučí pracovat se svými nápady, hledat přidanou hodnotu pro zákazníka, získají znalosti potřebné k založení podniku, základní informace a metody pro přípravu podnikatelského plánu, naučí se pracovat s cílovou skupinou a v terénu ověřovat klíčové prvky svých podnikatelských záměrů. V programu Byznystarteru by se zkrátka účastníci měli naučit vše podstatné, co následně budou moci využít při začátcích svého podnikání. 

Byznystarter ale není jedinou aktivitou, při níž se mohou naši klienti vzdělávat. Každý rok organizujeme nebo spolupořádáme desítky dalších akcí, jakými jsou eventy, workshopy, konference, networkingová setkání, hackathony a ideathony, ale i odborné kurzy či aktivity zaměřené na rozvoj digitálních kompetencí. Vše podřizujeme jedinému cíli - podporovat začínající i etablované společnosti na cestě k dlouhodobé prosperitě.

Naše programy a nástroje, pomocí kterých vás můžeme podpořit
 • Innovation cycle Innovation cycle

  V současném světě je kladen důraz na inovace a inovativní řešení přinášející pokrok celé společnosti. Cílem této celodenní aktivity je pomoci studentům a široké podnikatelské veřejnosti k nastartování kreativního myšlení a vytvoření vlastních podnikatelských nápadů. Během workshopu se dostáváme od fáze nápadů k prototypování až hrubým obrysům podnikatelského záměru. V tomto interaktivním workshopu se účastníci naučí nový model práce s nápady, jehož průkopníkem je Stanfordská profesorka Tina Seeligová a ve svých procesech jej využívá např. společnost Microsoft.

  Zážitkový workshop se skládá z jednotlivých modulů, ve kterých jsou účastníci systematicky vedeni a zároveň poskytují odrazový můstek pro identifikaci jejich nápadů a uvedení těchto nápadů do pohybu. Důraz je kladen především na podporu inovativního myšlení a inspiraci k novým a neotřelým řešením.  

 • Byznystarter academy Byznystarter academy

  Program Podnikatelské akademie volně navazuje na předcházející aktivity v podobě Innovation Cyclu. Během intenzivního dvoudenního setkání vám poskytneme základní teoretické znalosti z oblasti podnikání, které můžete využít v přípravě svých podnikatelských záměrů. Mezi témata Podnikatelské akademie patří především zpracování podnikatelského záměru pomocí metody Lean Canvas, zpracování finančního plánu, příprava marketingové strategie a formulace kroků, kterými je dobré vstoupit na trh. Jednotlivé teoretické bloky budou zajišťovány zakladateli úspěšných firem, lektory s dlouholetou odbornou praxí a konzultanty zaměřujícími se na  práci se startupy.

 • Byznystarter weekend Byznystarter weekend

  Tato aktivita volně navazuje na předcházející dvě (Innovation Cycle a Podnikatelská akademie). Je určena již pro pokročilejší uchazeče, jejichž nápad se nachází minimálně ve fází „idea stage“, resp. ideálně ve fázi „proof of concept.“ Během dvoudenního setkání si budete moci prostřednictvím interaktivních cvičení ověřovat realizovatelnost zamýšleného projektu a uplatnění na reálném trhu. Naučíte se svůj nápad obchodovat a najít prodejní argumentaci včetně nastavení optimální ceny vašeho produktu nebo služby.  Zpětnou vazbu následně využijete pro předesignování projektu popř. podnikatelského záměru. Jednotlivé projekty budou zároveň individuálně konzultovány, s cílem poskytnout relevantní zpětnou vazbu a společně s vámi se zaměříme na konkrétní problematická místa vašeho podnikatelského záměru.

 • Startup komunita Startup komunita

  Na rozjezd podnikání nebudete nikdy úplně sami. Kolem naší organizace je vždy dostatek lidí, kteří své projekty dostávají do života i těch, kteří již první roky úspěšně překonali a vytvořili úspěšné a prosperující firmy. Mnozí z nich přitom v minulosti také využili některý z našich programů podpory a dnes se dostávají do role mentorů, kteří vám budou poskytovat cenné informace v situacích, kterými si před lety sami procházeli. Startup komunita není žádný organizovaný celek - je to řada kontaktů a příležitostí, stejně jako vzdělávací a networkingové akce, na kterých se můžete setkávat a mezi stejně smýšlejícími lidmi dále rozvíjet své projekty či myšlenky.

 • Konzultace podnikatelských záměrů Konzultace podnikatelských záměrů

  Na skupinových akcích se vás snažíme nasměrovat a ukázat vám možnosti vašich projektů, někdy ale není dostatek prostoru pro hlubší individuální konzultace, zohledňující specifika vašich projektů. A právě v těchto chvílích vám nabízíme možnost individuálních rozhovorů, které se zaměří na podstatu vašeho byznysu a zjištění vašich potřeb, tak i na připravenost vašeho projektu využít některou z forem podpory, jež TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové začínajícím firmám nabízí.

Kontakt
Spojte se s námi
Další kontakty →

Provozovatelem webu je společnost TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové z. ú., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Odmítnout všechny
Přijmout všechny