Vzdělávání a tréning dovedností

V průběhu roku organizujeme a propagujeme celou řadu aktivit, jejichž prostřednictvím zájemcům o podnikání představujeme jak motivační příběhy těch, kteří již uspěli, tak i tematické akce zaměřené na rozvoj konkrétních dovedností. Z naší nabídky akcí si můžete vybrat přesně to, co vás zajímá - od účasti na konferenci nebo některém ze seminářů, přes akce zaměřené na popularizaci nových trendů až po prakticky orientované programy, na kterých budete moci pracovat na svých nápadech či projektech. V této fázi není vyžadována vlastní firma ani zkušenost s podnikáním, úplně dostačující je váš zájem o nové informace, podnikání a jeho souvislosti anebo chuť potkávat nové, podobně smýšlející mladé lidi, kteří se možná také připravují na své budoucí podnikání. 

Aktuální nabídku našich akcí naleznete v sekci "Vzdělávací akce", případně se můžete registrovat k odběru newsletteru a každý měsíc vám budeme zasílat informace o tom, co se u nás děje a co pro vás chystáme.

Naše programy a nástroje, pomocí kterých vás můžeme podpořit
 • Konference, workshopy, semináře Konference, workshopy, semináře

  Každý rok pro všechny zájemce o podnikání realizujeme několik desítek akcí vzdělávacího typu, při kterých se mohou účastníci inspirovat úspěchy řečníků, stejně jako se mohou poučit z jejich neúspěchů. S Univerzitou Hradec Králové pořádáme Student Business Forum, do Hradce Králové jsme přivedli také akci FuckUp Night, organizujeme tématické semináře, prakticky zaměřené workshopy, kde do hloubky problémů nahlížíme skrze případové studie. Většina námi organizovaných akcí má fyzickou podobu, ale nebráníme se ani online přenosům - jakými jsou např. každý měsíc streamované přednášky z cyklu Brain & Breakfast.

 • Odborné konzultace a poradenství Odborné konzultace a poradenství

  Odborné konzultace - resp. konzultační dny na nejrůznější témata -  mají u nás v TECHNOLOGICKÉM CENTRU Hradec Králové dlouholetou tradici a jsou vítaným zdrojem informací pro všechny, kteří se potřebují rychle zorientovat v určité situaci. Hodinové odborné poradenství je poskytováno zcela zdarma a dlouhodobě nejvyhledávanějšími oblastmi jsou právo, on-line marketing, konzultace k dotačním programům nebo energetickým úsporám v podnikání. V naší nabídce ale naleznete i konzultace na specifičtější témata - např. zavádění inovací ve firmách, průmyslovou automatizaci nebo ochranu duševního vlastnictví. 

 • Soutěže, ideathony, hackathony Soutěže, ideathony, hackathony

  Ve snaze otvírat dveře zajímavým projektům do světa startupů spolupracujeme s několika národními a mezinárodními programy a soutěžemi. Jsme dlouhodobým partnerem projektu Nastartujte se Komerční banky, Laboratoře Nadace Vodafone, T-mobile rozjezdy, každý rok spolupracujeme na hodnocení studentských projektů JA Czech. Nepravidelně pak pořádáme otevřené i uzavřené hackathony nebo ideathony, na kterých je cílem vytvořit nové aplikace nebo nové způsoby přístupu k problémům. 

 • Networkingové akce Networkingové akce

  Setkávání stejně smýšlejících lidí, provazování kontaktů a vytváření příležitostí k poznávání zajímavých lidí je nedílnou součástí naší práce a podpory všech projektů. Každý rok se snažíme uspořádat několik setkání v okresech Královéhradeckého kraje, které jsou začínajícími firmami mnohdy využívány i jako možnost prezentace svých řešení, nacházení prvních zákazníků nebo obchodních partnerů.

 • Kurz Podnikání v praxi pro SŠ Kurz Podnikání v praxi pro SŠ

  V prostředí středních škol působíme s programem „Podnikání v praxi”, který je sestaven z 5 tematických bloků, zaměřujících se na motivaci k podnikání, tvorbu podnikatelského záměru, ekonomiku a legislativu projektu či  marketing a potenciální prodejní kanály. V závěru kurzu studenti prezentují a obhajují své projekty, na kterých v průběhu kurzu pracovali. Kurz je postaven především na propojování vzdělání a praxe, na rozvoji finanční gramotnosti, týmové spolupráci a v neposlední řadě rozvíjí i komunikační dovednosti studentů středních škol.

 • Kurz podnikání v praxi pro VŠ Kurz podnikání v praxi pro VŠ

  Na vysokých školách, konkrétně na Univerzitě Hradec Králové,  realizujeme semestrální program „Podnikání v praxi”. Na rozdíl od středoškolské verze je sestaven z 13 tematicky zaměřených bloků, provazujících nejdůležitější znalosti z oblasti podnikání a projektového řízení. I zde je kurz postaven především na propojování vzdělání a praxe, přičemž jednotliví mentoři působí pro studenty i jako poradci při zpracování semestrální práce, která je společně s prezentací podmínkou přidělení zápočtu a zkoušky.

 • Technické vzdělávání mládeže Technické vzdělávání mládeže

  Pro nejmenší návštěvníky máme připraveny edukační programy zaměřené na rozvoj technických dovedností. Děti z mateřských a prvních stupňů základních škol se učí vizuální programování s ozoboty, starším dětem pak v rámci školní výuky nabízíme program Už vím proč?, který je sestavován z bloků techniky, informací o podnikání, profesní dovednosti, virtuální reality, apod. Na programu spolupracujeme i s Leteckými službami Hradec Králové, které studenty seznamují s provozem letiště. V oblasti mimoškolní výuky pořádáme týdenní vzdělávací cyklus "Jarňáky", který je s více než 300 každoročními návštěvníky jednou z nejnavštěvovanějších akcí TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové.

 • Kariérní poradenství Kariérní poradenství

  Do nabídky spolupráce se základními školami jsme nově přidali i oblast karierního poradenství, kdy jsme připraveni s žáky posledních ročníků diskutovat o výhodách i nevýhodách podnikání, probrat kvalifikační předpoklady pro jednotlivé obory a na konkrétních případech vysvětlit, že i koníček se může stát zaměstnáním.

Kontakt
Spojte se s námi
Další kontakty →

Provozovatelem webu je společnost TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové z. ú., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Odmítnout všechny
Přijmout všechny