Slavnostní křest knížky o Medvídkovi Wrr

25.9.2017

V pondělí 18. září proběhl v prostorách Městské knihovny Hradec Králové slavnostní křest knihy Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít autorů Jaromíra Štejnara a Michala Širokého. Kniha, jejíž vznik podpořilo také TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové, na začátku září vstoupila i na pulty knihkupectví.

Křtu dětské knížky plné autorských ilustrací se účastnilo téměř 150 převážně maminek s ratolestmi, pro které byl připraven i doprovodný program. Kniha, za kterou se skrývá několik let práce obou autorů, slaví nejen u nejmenších čtenářů úspěch. Pozorní dospělí zase mohou mezi ilustracemi najít vyobrazená i reálná místa z Hradce Králové.

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM podpořilo kampaň před vydáním knihy na crowdfundingovém portálu HitHit a autoři využili i odborné poradenství v oblasti marketingu a podnikatelského plánu. „Kniha o Medvědovi Wrr nám přirostla k srdci a jsme rádi, že to vnímají stejně i první dětští čtenáři, ke kterým už se dostala. Úspěch na portálu HitHit ukazuje, že crowdfunding je – v případě dobrého a smysluplného projektu – velmi dobrou možností financování,“ dodává Jiří Štěpán, startupový manažer TC HK.