Proběhlo slavnostní finále kurzu Podnikání v praxi

20.12.2019 PvP

Ve čtrvtek 19. prosince se v Aule Univerzity Hradec Králové uskutečnilo soutěžní finále kurzu Podnikání v praxi pro střední školy, který organizuje TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové za podpory Královéhradeckého kraje.

Finále se zúčastnilo šest nejlepších studentských týmů ze škol z Hradce Králové, Jičína a Trutnova. Všechny týmy předvedly kvalitní prezentace svých podnikatelských nápadů, které následně hodnotila odborná porota ve složení Martin Jiránek, Pavel Marek, Jan Kadleček a Tomáš Pětivoký.

Vítězným nápadem se stala Cofee Machina (Gymnázium Trutnov), jehož autorka si jako milovnice kávy rozhodla otevřít stánek s kávou a zpříjemnit středoškolákům v Trutnově školní léta. Na druhém místě se umístil projekt Take Place (Masarykova obchodní akademie Jičín), který chce pomáhat ve hledání volných parkovacích míst pomocí aplikace. Třetí příčka patří projektu Hemp&Health – prodeji konopných produktů s léčebnými účinky (Střední škola služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové).

„Výherci si kromě věcných cen odnesli především cennou životní zkušenost, která se jim bude hodit i v budoucnu. Týmová práce na projektu není jednoduchá, ale oni to zvládli výborně a dotáhli své nápady do fáze, kdy je každý z nich opravdu realizovatelný v praxi. Těšíme se, že s některými budeme dále pracovat v rámci našeho podnikatelského inkubátoru,“ dodává Ondřej Zezulák, ředitel TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové.

 

Všem týmům blahopřejeme a děkujeme za skvělou práci, kterou odvedli během celého kurzu i na slavnostním finále.

1. místo: Coffee machina – Gymnázium Trutnov
2. místo: Take Place – Masarykova Obchodní akademie Jičín
3. místo: Hemp&Health – Střední škola služeb obchodu a gastronomie Hradec Králové
4. místo: Gastronomický bar – Střední průmyslová škola Trutnov
5. a 6. místo: Vegstro – Obchodní akademie Trutnov a Relax Club Dohalice – Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vocelova, Hradec Králové

FOTOGRAFIE NALEZNETE ZDE.