Otevíráme sdílený kreativní prostor digiLAB

23.5.2019

Sdílený prostor TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové nabízí moderní vybavení pro kreativní práci

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové otevřelo digiLAB, nový coworkingový prostor určený grafikům, animátorům, tvůrcům videí i nadšencům do 3D tisku. V digiLABu je možné modelovat, renderovat, animovat, pracovat se zvukem a videem nebo tvořit projekty pro virtuální a rozšířenou realitu. Kreativci i studenti zde najdou špičkové technologické zázemí, díky kterému mohou svůj nápad dotáhnout do všech detailů.

Mezi vybavením nového sdíleného prostoru jsou PC stanice, grafický tablet, 3D tiskárna a 3D scanner, set pro virtuální realitu HTC Vive i kompletní software od společností Autodesk a Adobe. „Kreativní práce v našem digiLABu nekončí pouze u monitoru. Vytvořené modely si zájemci mohou vytisknout na špičkové 3D tiskárně nebo nechat zpracovat na zařízeních našich partnerů – na CNC strojích, stolních laserech a podobně,“ dodává Ondřej Zezulák, ředitel TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové.

Návštěvníkům digiLABu jsou k dispozici také odborní konzultanti, kteří jim pomohou jak se základním ovládáním vybavení, tak i s náročnějšími grafickými pracemi, 3D tiskem nebo ovládáním setu pro virtuální realitu.

digiLAB je dostupný všem zájemcům, kteří si mohou svůj čas i zvolené zařízení rezervovat na tchk.cz/digilab.