Jarňáky přilákaly 300 návštěvníků

28.2.2018 ozoboti, virtuální realita, děti

Program pro děti, který si na celé jarní prázdniny připravilo TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové, přilákal v minulém týdnu téměř 300 návštěvníků. Děti i jejich rodiče a prarodiče si vyzkoušeli jednoduché programování, elektrotechniku i virtuální realitu. TC HK navíc v rámci podpory technického vzdělávání připravuje novou nabídku kroužků pro děti.

Program akce zahrnoval ukázky virtuální reality s brýlemi HTC Vive, s nimiž se děti prošly po mořském dně a podívaly se do vesmíru, programování mini robotů Ozobotů a sestavování vlastních projektů na stavebnici Boffin. „Potěšilo nás, s jakým nadšením se děti pouštěly do sestavování obvodů, i to, že samy aktivně přišly s vlastními nápady řešení úloh,“ říká Ing. Jan Groh, který působil jako lektor na stanovišti s elektrotechnickou stavebnicí Boffin 750. „Připravené projekty zaujaly i rodiče, kteří se do jejich řešení zapojili se stejnou vervou, jako jejich potomci.“

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové momentálně připravuje novou nabídku kurzů a zájmových kroužků pro děti, které se v nich budou moci seznámit se základy programování i elektrotechniky hravou a nenásilnou formou. „Jedním z našich cílů je podpora technického vzdělávání od útlého věku. Logické a technické myšlení je třeba rozvíjet takovým způsobem, který bude děti bavit. Úspěch naší prázdninové akce to jen potvrzuje,“ dodává Ing. Ondřej Zezulák, ředitel TCHK.