Hradecký startovač a podnikání bez zábran

30.4.2018 tisková zpráva

Pátý ročník konference pro začínající podnikatele Hradecký startovač přilákal ve středu 25. dubna do auly Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové 100 posluchačů. Letošní ročník akce, kterou pořádá TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové, nesl podtitul Podnikejte bez zábran.

Hosty Hradeckého startovače letos spojovalo podnikání v oblasti intimity i potýkání se s možnými předsudky, které se k jejich oborům mohou vázat. Svůj podnikatelský příběh představila Kateřina Letáčková s projektem Dámská jízda, nabízejícím domácí párty speciálně pro ženy, vystoupil také hradecký fotograf (nejen aktů) Jarek Plesar a tantrické masáže přiblížila Lenka Laštovičková.

V druhé části akce se představilo Intimate Studio Zuzany Kňavové, které nabízí kurzy pole dance, dále pak Sexological Bodyworker Helena Mošnová a vyvrcholením akce byla přednáška podprsenkové guru Heleny Konarovské.

Díky neformální atmosféře, která panuje na všech Startovačích, se mohli vystupující rozpovídat o svých podnikatelských zážitcích a pozitivních i negativních zkušenostech. Posluchači především z řad středoškolských a vysokoškolských studentů zase získali potřebnou inspiraci k rozjezdu vlastního podnikání. Oblibu Hradeckého startovače potvrzuje i zájem studentů jičínské Masarykovy obchodní akademie, kteří se účastní kurzu TCHK Podnikání v praxi a přijeli na akci posbírat cenné zkušenosti.

„Hradecký startovač láká každý rok více posluchačů, kteří přicházejí načerpat atmosféru a dozvědět se zajímavé podnikatelské zkušenosti ostatních. Budeme rádi, když někoho inspirujeme natolik, že se rozhodne do podnikání pustit, a samozřejmě jsme kdykoliv připraveni všem začínajícím podnikatelům pomoci,“ dodává Ondřej Zezulák, ředitel TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové, které provozuje podnikatelský inkubátor.

Hradecký startovač přináší zajímavá témata z různých oborů podnikání a životní příběhy lidí, kteří svůj sen podnikat dokázali realizovat. Předchozí ročníky se věnovaly například zdravému životnímu stylu nebo podnikání v zážitcích.