Mám skvělý nápad nebo produkt a začínám podnikat

Skutečně máte nápad, který změní svět? Skvělé! Pojďme si ale o něm říci něco více. Je-li skutečně dobrý a v současných podmínkách realizovatelný, pomůžeme vám! K dispozici máme komplexní systém podpory, s jehož pomocí si vytvoříte nejlepší možné podmínky pro své podnikání nebo pro účast v některém z navazujících podpůrných programů. Ale teď konkrétně - jak vám můžeme pomoci?

Konzultace se start-up manažery

Naše první konzultace bude přibližně dvě hodiny a budeme spolu hovořit o vašich cílech, motivaci, realizačním týmu a zázemí, o vašem produktu nebo službě, finančních možnostech a cash-flow, současné i budoucí konkurenci a o všem dalším, co nám pomůže vaše podnikání pochopit. V případě realizovatelnosti záměru vám pomůžeme nastavit optimální plán vývoje, do kterého se budeme snažit zahrnout i dostupné podpůrné programy, které mohou začínající inovativní projekty využívat.

Oponentura podnikatelského plánu

Předpokládáme, že první verzi podnikatelského plánu již máte několikrát revidovanou, máte minimálně představu o prototypu produktu / rozpracovanou službu, znáte svůj hlavní trh nebo již získáváte své první aktivní uživatele / platící zákazníky. V tomto bodě naše role tkví v tom, že s vámi vše projdeme ještě jednou - z pozice nezaujatého poradce, který vašemu záměru poskytne objektivní zpětnou vazbu.

Strategie podnikání, milníky, kontrolní mechanismy

Každé podnikání musí mít stanovený cíl, ke kterému míříte. Zároveň ale potřebujete i řadu dílčích cílů / milníků, kterých na své podnikatelské cestě bude muset dosahovat. Jednotlivé cíle s vámi rozebereme, prodiskutujeme jejich načasování, měřitelné indikátory a společně se zamyslíme i nad průběžným systémem jejich kontroly a vyhodnocování. Tato strategie bude neustále s vámi a bude vám říkat, zda jde vaše podnikání stále správným směrem, anebo se dostáváte do situací, na které je třeba nějakým způsobem reagovat. 

Finanční plán a řízení cash-flow

Zajištění dostatku finančních prostředků je klíčovým parametrem každého podnikání. Naši konzultanti s vámi proberou nastavení zdrojů v začátcích, kdy budete do projektu vkládat hlavně své vlastní prostředky, tak v navazujících fázích, kdy již budete pracovat s příjmy z podnikání. A právě zde je nutné zabezpečit dostatek prostředků na provoz společnosti i náklady navazujícího servisu, jakými jsou např. účetní služby apod. Naší asistencí je revize vašich zdrojů a predikce cash-flow, která by měla definovat kritická místa vašeho podnikání a dát vám prostor pro přijetí opatření, která tato rizika zmírní či eliminují. 

Marketingová a obchodní strategie

Ve chvíli, kdy už víte, co si můžete dovolit, podíváme se s vámi podrobněji na oblasti obchodu a marketingu. Zde s vámi budeme optimalizovat procesy, hledat úspory a nastavovat cesty k dosahování maximálních efektů. Bude-li třeba, budeme se věnovat i úpravě cenotvorby, servisní podpoře a dalším vstupům, které mají přímý vliv na vaše budoucí prodeje. 

Podpora při vstupu na trh

Při vstupu na trh vám jsme schopni zprostředkovat postupy a zkušenosti firem, které byly ve stejné situaci před vámi. Nenabízíme univerzální řešení, které bude fungovat za jakýchkoli podmínek, ale můžeme s vámi probrat prodejní strategii, propojit vás na možné partnery a v případě inovativních projektů vám můžeme nabídnout prostor na našich akcích, kde se můžete prezentovat.

Kooperace v partnerských sítích a platformách

V rámci našich členství vám můžeme zprostředkovat přístup k zahraničním partnerům, výzkumným organizacím či účastem v evropských projektech, zaměřených na oblasti hi-tech technologií. Úzce spolupracujeme i s digitálními inovačními huby, s jejichž pomocí můžete své technologické projekty dále úspěšně rozvíjet - vzdělávat členy týmu anebo řešit specifická témata, jakými jsou např. kybernetická bezpečnost, optimalizae výroby, apod. 

Kanceláře, coworking, služby

Pokud začínáte podnikat, můžete též využívat veškeré zázemí TC HK – za zvýhodněných podmínek si pronajmout kancelář, využívat vstupy do coworkingu, nebo využívat naše konferenční prostory. Cenové zvýhodnění poskytované TC HK se vztahuje pouze na společnosti přijaté do Idea inkubátoru / Business akcelerátoru. Zároveň ale působíme jako regionální partner agentury CzechInvest, která prostřednictvím programu Technologická inkubace též umožňuje financovat naše prostory a služby. Zde je ale zacílení již na pokročilejší projekty, ideálně ve fázích, kdy projekty naše podpůrné progrmy opouští.

Propagace v síti TC HK

Každý rok organizujeme desítky akcí, na kterých se mohou studenti a začínající podnikatelé setkávat s lektory, etablovanými společnostmi, inspirujícími osobnostmi a i mezi sebou navzájem. Propagovat svůj projekt můžete na vybraných akcích, využívat networkingových setkání, která pravidelně organizujeme po celém Královéhradeckém kraji, případně vám můžeme pomoci se prosadit v regionálních médiích. O vaše projekty se rádi podělíme s ostatními na profilech našich sociálních sítí nebo využijeme našich partnerství a pomůžeme Vám získat prostor na akcích našich partnerů.

Navazující inkubační a akcelerační programy

Ve chvíli, kdy máte již první kroky k úspěchu za sebou, je dobré se porozhlédnout po dalších možnostech, které podpoří váš růst. Rádi vás provedeme možnými inkubačními a akceleračními programy, které nabízí české i zahraniční inovační centra a agentury, pomůžeme vám zapojit se do aktivit sítí European Enterprise Network či European Business Network, v přáípadě zájmu vám přiblížíme i dotační programy, které se aktuálním programovém období nabízí pro podporu podnikání.

Networking, workshopy, semináře

Nedílnou součástí námi poskytovaných služeb je pořádání workshopů, seminářů, konferencí a networkingových setkání, jejichž cílem je vzdělávat začínající podnikatele, resp. všechny, kdo mají o podnikání zájem. Každý rok proto organizujeme více než tři desítky akcí pro širokou veřejnost, kde máte možnost rozšiřovat své znalosti a kontakty. Sledujte náš Kalekdář akcí nebo se registrujte k odběru Newsletteru a budete stále informováni o tom, co pro Vás v TC HK chystáme.

 

Kontakt
Spojte se s námi
Facebook Instagram Linkedin Email
Další kontakty →

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Provozovatelem webu je společnost TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové z. ú., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Odmítnout všechny
Přijmout všechny