Jsem pedagog a hledám inspiraci do výuky

Vzdělávání dětí a studentů je oblast, které se věnujeme dlouhodobě. S vlastními edukačními programy působíme na všech stupních vzdělávacího systému, od mateřských škol až po univerzitní studia, kde se snažíme podporovat technické a kreativní myšlení, digitální kompetence, rozvíjet podnikavost a nadějné projekty motivovat k možnému  skutečnému podnikání.

Mateřské školy – Hrajeme si s Ozoboty

Pro nejmenší děti máme připravený program, v jehož rámci představujeme pomocí Ozobotů a pohádkových příběhů vizuální programování – kdy pomocí zadávaných symbolů (v tomto případě barevných kombinací) určujeme cestu Ozobota. Vše je zasazeno do prostředí pohádek, kdy si sami děti zvolí, jaký příběh chtějí vyprávět a sami tvoří cestu a jednotlivé příkazy. Např. Karkulka začne utíkat před vlkem – Ozobot zrychlí, atd. Zde je naším cílem ukázat, že i technika může mít hravou formu a může bavit.

Základní školy – Už vím proč?

Už vím proč? je program, kterým oslovujeme žáky základních škol. Mladším žákům z prvního stupně jsme připraveni nabídnout program zaměřený na informatiku (Ozoboti a vizuální programování), robotiku (Lego Mindstorm), elektrotechniku (stavebnice Boffin), pomocí interaktivních testů představit významné firmy a jejich činnosti, návštěvou některé z u nás zasídlených firem pak sdělujeme, že i koníček se může pro řadu lidí stát povoláním. V případě zájmu můžeme den zakončit prohlídkou letadel v areálu letiště, s čímž nám pomáhají Letecké služby Hradec Králové. V případě starších dětí můžeme nabídnout i edukativní programy ve virtuální realitě, podnikání představit ve větším detailu anebo program pojmout jako součást kariérního poradenství.

Střední školy – Podnikání v praxi

Pro střední školy máme připravený program Podnikání v praxi, který je určen zejména studentům 3. ročníků středních škol a odborných učilišť. Žáci se v programu seznámí se základy a principy soukromého podnikání a širšími souvislostmi fungování podnikatelského subjektu s důrazem na získání praktických zkušeností. Program je koncipován tak, aby rozvíjel podnikatelské myšlení studentů, umožnil jim ověřit si získané teoretické zkušenosti při zpracování zadaných praktických úkolů a poskytoval zpětnou vazbu od mentorů. Celý program se skládá z pěti výukových modulů (Úvod do podnikání, motivace, business idea; Business plán; Obchod a marketing; Podniková ekonomika a finanční plánování, získávání prostředků k podnikání, oborová ekonomika; Praktický workshop komunikačních dovedností a efektivní prezentace). Každá lekce trvá cca. 2 vyučovací hodiny a je zasazena do výuky. Každý modul je pak následován 4 hodinami online konzultací s lektorem, kde mají studenti příležitost utřídit si své myšlenky a precizovat projekty na kterých pracují. V závěru program umožnuje studentům přípravu a prezentaci podnikatelského záměru, v kterém se zabývají principy fungování podniků, sestavování prodejní ceny výrobku, řízení cash-flow, ale i tématy, jako je rozdělení rolí v týmu a schopností prezentovat výsledky své práce.

Vysoké školy – Podnikání v praxi

Pro studenty vysokých škol, resp. pro studenty Univerzity Hradec Králové, dlouhodobě realizujeme semestrální program Podnikání v praxi, který se v cca 12-13 přednáškových blocích zaobírá nejdůležitějšími aspekty podnikání. Studium je složeno z dvouhodinových přednášek a navazujících hodinových cvičení, při kterých studenti pracují na svých projektech - v některých případech i skutečných tématech vlastního podnikání. Kurz je ukončen závěrečnou prezentací a vyhotovením semestrální práce, ve které studenti shrnou získané znalosti ve vztahu ke svým projektům. Kurz je zaměřen spíše prakticky a na jeho realizaci se podílejí odborníci s dlouholetou praxí, kteří své zkušenosti tímto způsobem předávají dál.

 

Kontakt
Spojte se s námi
Facebook Instagram Linkedin Email
Další kontakty →

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Provozovatelem webu je společnost TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové z. ú., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Odmítnout všechny
Přijmout všechny