Pod záštitou TÉKÁČKA se uskutečnil první ročník soutěže ROBOTRACK 21. 3. 2024

Pod záštitou TÉKÁČKA se uskutečnil první ročník soutěže ROBOTRACK

Týnišťská sportovní hala se na chvíli proměnila v orientační dráhů pro robotická vozítka. Děti prvního a druhého stupně základních škol z okolí Hradce Králové soutěžili v jedinečné výzvě: orientačním běhu robotů. Úkolem týmů bylo sestrojit robotické vozítko (robota) pomocí systémů LEGO Merkur, 3D tisku a dalších technologií a následně ho vést přes náročnou orientační dráhu.

Celkem se soutěže zúčastnilo 12 týmů. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, a to v: Orientačním běhu řízených robotů a Orientačním běhu autonomních robotů. Cílem závodu bylo překonat rozestavěné překážky, na kterých se rozsvítilo světýlko, za co nejkratší dobu a nejlépe bez nárazu – časové penalizace. Je to opravdu nelehký úkol, že?

Technologické centrum Hradec Králové s radostí podpořilo tuto akci a věnovalo ceny pro vítěze. Děkujeme TÉKÁČKU - Technologickému klubu Albrechtice za organizaci a příležitost být součástí této skvělé akce, která podporuje rozvoj dětské technické zvídavosti a kreativity.

Not loaded
Kontakt
Spojte se s námi
Facebook Instagram Linkedin Email
Další kontakty →

Provozovatelem webu je společnost TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové z. ú., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Odmítnout všechny
Přijmout všechny