Více sluneční energie pro městské budovy
24
Červen
2026
Od 1. července 2026 se v rámci komunitní energetiky rozšíří sdílení vyrobené elektřiny na další zapojené subjekty. Nově bude energie sdílena z celkem 15 fotovoltaických elektráren do 5 městských organizací, respektive do 6 městských budov.
Rozšíření systému umožnilo zapojení další výrobny, díky čemuž bude možné ještě efektivněji využívat lokálně vyrobenou obnovitelnou energii a dále posilovat energetickou soběstačnost města.
Projekt je dalším krokem směrem k modernímu a udržitelnému hospodaření s energií
