Jarní prázdniny v TC HK přinesly dětem spoustu zábavy a nových znalostí 25. 2. 2024

Jarní prázdniny v TC HK přinesly dětem spoustu zábavy a nových znalostí

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové se opět stalo místem, kde děti mohly strávit jarní prázdniny. V průběhu prázdninového týdne byl pro děti základních škol ve věku od 8 let připraven atraktivní a edukativní program, který zahrnoval nejrůznější aktivity od programování s Ozoboty přes základy fotografování až po tvorbu animace a videí. Každý den na děti čekaly jiné aktivity, seznámily se s novými technologiemi a rozvíjely svou kreativitu.

S Vílou Eliškou vytvořily krásné obrazy přírody a vesmíru, které budou vystaveny na nadcházející vernisáži. Na malý okamžik se proměnily v herce a režiséry a společně s lektory natočili krátký film, což jim poskytlo jedinečnou příležitost stát se součástí filmového průmyslu jak před, tak i za kamerou. V rámci vzdělávacích přednášek pak s lektory diskutovaly o kyberšikaně a hrozbách, které se nachází nejen v internetovém prostředí, ale i mimo něj. Ve spolupráci s projektem První pomoc ŽIVĚ si vyzkoušely krizové situace a naučily se zachraňovat lidské životy.  Během návštěvy letiště prozkoumaly hangáry a interiéry letadel, a tak nahlédly do světa letectví zblízka. Vrcholným programem pak byl edukativní program v Mobilním planetáriu, který dětem přiblížil vznik a krásy vesmíru.

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové klade důraz na praktický a interaktivní způsob vzdělávání, což se odráží v různorodosti a kvalitě programů nabízených jak během jarních prázdnin, tak i v rámci formálního vzdělávání v projektu Už vím proč?, který je přístupný základním školám z Hradce Králové a okolí.

Not loaded
Kontakt
Spojte se s námi
Facebook Instagram Linkedin Email
Další kontakty →

Provozovatelem webu je společnost TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové z. ú., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Odmítnout všechny
Přijmout všechny