Student Business Forum 2021

Akce již proběhla
25.11.2021 09:30 - 14:30 online

Letošní Student Business Forum naskočí na vlnu udržitelnosti a cirkulární ekonomiky.

Kdy: 25/11/2021, 9:30 – 14:30 hodin

Kde: online

Vystoupí:

Bez obalu HK

Marta Dolanová

Spolumajitelka Bez obalu HK, milovnice života.
Zkoušíme, jak podnikat udržitelně, lokálně, s radostí a respektem k přírodě.

 

Recyklace, upcyklace

Jana Krejzová, vyučující odborných výtvarných předmětů na SUPŠ HK

Prezentace RECYKLACE, UPCYKLACE přibližuje uchopení tohoto tématu ve výtvarné přípravě na SUPŠ Hradec Králové v průběhu několika let. Cílem této aktivity je obrátit zájem studentů k odpadovým materiálům, vyřazeným předmětům atd. a podnítit jejich kreativitu tak, aby vznikly nové funkční objekty.

Bioplaneta

František Kessner

•       V roce 1991 založil firmu zabývající se obaly a recyklací plastů, k výrobě kabelových žlabů dle chráněného vzoru

•       V roce 2000 se rozhodl expandovat z recyklace a obchodu i do ekologie a trvale udržitelného životního stylu a založil značku BioPlaneta, která po 10 let byla leaderem v oboru biologicky rozložitelných plastů a ekologizaci externě kulturních akcí

•       RebornK – Pod touto značkou začaly vznikat produkty, které by jinak nenávratně skončily na skládkách.

Ella CS

Karel Volenec

Na základě svých zkušeností v oblasti výzkumu založil v roce 1991 společnost, dnešní  ELLA-CS, s.r.o., která je zaměřena na vývoj, výrobu a prodej především gastrointestinálních stentů a stentů do dýchacích cest, vlastní řadu českých i mezinárodních patentů a je v současnosti jediným světovým výrobcem originálních zdravotnických prostředků: biodegradabilního stentu pro jícnové indikace, Daniš stentu pro zastavení krvácení z jícnových varixů a extraktoru.

Ve volném čase se Karel Volenec nejraději věnuje hospodaření na Šumavě a je sportovním pilotem. Energii dobíjí i z výsledků své práce: největší satisfakci a motor pro něj představují zachráněné lidské životy a pochvala od kolegů, světových expertů v oboru.

Aktuálně je členem českých vědeckých a dalších společností a získal řadu prestižních ocenění, např. Ocenění ministerstva průmyslu a obchodu, Česká hlava 2012, cena Ernst & Young, Technologický podnikatel roku 2012.

V současné době je nejen majitelem a jednatelem společnosti ELLA-CS, s.r.o., ale i nadále se aktivně věnuje oblasti výzkumu a vývoje.

 

CzechInvest – cirkulární hotspot a zelená energie

Martina Ceplová 

Jak Green Deal ovlivní firmy v České republice? Jakou roli v této oblasti hraje CzechInvest?  Jak CzechInvest motivuje firmy k udržitelnému podnikání? Ukážeme si příklady úspěšných „zelených“ start-upů a firem.

Cyrkl – digitální odpadové tržiště

Cyril je zakladatel a ředitel green-tech startupu Cyrkl – v současné době největší evropské recyklační platformy a poradenské firmy, které vidí v odpadu zdroj, kdy pomocí pokročilých technologií propojuje původce odpadů s finálními zpracovateli. Cyril získal ocenění za globální digitální disrupci – Global Digital Disruption od společnosti Globant a byl zařazen do výběru top inovátorů pro rok 2020 od Hospodářských novin a Czechcrunch. Cyril  je dlouhodobým expertem na poli inovací a cirkulární ekonomiky. Absolvoval VŠE obor Ekonomie a hospodářská politika, kde pokračoval na doktorské studium. V tomto období měl zároveň na starosti inovace v Raiffeisenbank a vznik Raiffeisen Advisory. Byl inovačním leaderem v agentuře Direct People a je šéfredaktorem publikací Cirkulární Česko 1 až 3.

PŘIHLÁSIT SE NA AKCI