Letošní Noc vědců s podtitulem 100 let české vědy začíná 5. října 2018 v 17:00. Hlavním dějištěm programu Univerzity Hradec Králové bude opět univerzitní kampus Na Soutoku. Těšit se můžete na spoustu workshopů, přednášek, seminářů a zajímavých aktivit pro děti, studenty, rodiče i důchodce.
Ve spolupráci s Center of Advanced Technologies Přírodovědecké fakulty UHK TECHNOLOGICKÝM CENTREM Hradec Králové a IQRF Alliance Vás zveme na:
Seminář: Jak postavit kompletní řešení IoT
Kde: Přírodovědecká fakulta UHK (Hradecká 1285, místnost S3 )
Kdy: Pátek 5. 10. 2018
13:00–15:50 Technologie IQRF v aplikacích IoT, konfigurace sítě, sběr senzorických dat, příkazy pro řízení
16:10–17:10 IQRF Gateway a napojení na známé cloudy, vizualizace v Node-RED aplikaci
Odborníci na IoT problematiku vás seznámí se všemi součástmi IoT IQRF ekosystému a s využitím
technologie IQRF ve skutečných aplikacích Internetu věcí.
Dozvíte se více o bezdrátové technologii IQRF, vyzkoušíte si sběr senzorických dat a vzdálené ovládání zařízení, budete seznámeni s nastavením oblíbené desky UP a nastavíte si připojení do známých cloudů.
Více infromací včetně registrace zde.
B2B setkání
V rámci akce Noc vědců 2018 si Vás dovolujeme pozvat na B2B setkání, na kterém můžete probrat svůj plánovaný nebo probíhající projekt pro Internet věcí. Zváni jste zejména tehdy, pokud řešíte bezdrátovou konektivitu svých zařízení, záleží vám na spotřebě, spolehlivosti a bezpečnosti přenosu. Svůj projekt můžete konzultovat i z pohledu businessu a dalšího potenciálu rozvoje.
Kdy: 5. 10. 2018 17:20–18:20
Kde: místnost S, Přírodovědecká fakulta UHK (Hradecká 1285, Hradec Králové)
Konzultanti:
Ing. Martin Špiller, aplikační inženýr, IQRF Tech s.r.o.
Martin se specializuje na konzultace a technickou pomoc při realizaci IoT projektů s technologií IQRF. Zvažujete-li, jakou bezdrátovou technologii pro svůj IoT projekt využít, neváhejte využít bezplatné konzultace, na které zjistíte, zda je IQRF® pro váš projekt adekvátní.
Ing. Richard Cimler, Ph.D.
Richard Cimler působí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Hradec Králové jako vedoucí výzkumného týmu, který se zabývá vývojem komplexních systémů kombinujících tvorbu vlastních hardwarových řešení s „chytrými“ algoritmy pro zpracování dat. Tým úspěšně spolupracuje s několika firmami na různých aplikovaných projektech zejména z oblasti senzoriky, IoT řešení a nositelných zařízení pro monitoring vitálních funkcí osob či zvířat. Další směr výzkumu se zaměřuje na tvorbu systémů pro podporu starších či nemocných osob. V neposlední řadě se tým zabývá vytvářením rozsáhlých počítačových simulací, jako je například predikce vývoje počtu pacientů s Alzheimerovou chorobou v budoucích letech.
Mgr. Jiří Štěpán, startup manager, TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové
Ve světě startupů a podnikání se s lehkostí jemu vlastní pohybuje už 10 let. Začínajícím společnostem pomáhá zorientovat se v podnikatelském prostředí a najít tu správnou cestu. Poradí s business plánem a propojí s kontakty, které ulehčí start podnikání. Jeho rukama prošly společnosti jako Nadkov, Pandemic, PROGRAMM s.r.o., Talkiebear, Czech Design Map nebo projekt Ola.
Pokud máte zájem o setkání, registrujte se prosím zde.
Přednáška: Internet věcí s českou bezdrátovou technologií IQRF®
Kdy: 5. 10. 2018 18:20–19:00
Kde: místnost S2, Přírodovědecká fakulta UHK (Hradecká 1285, Hradec Králové)
Přednášející: Mgr. Ivona Spurná, IQRF Alliance
Zveme vás na přednášku o bezdrátové technologii IQRF®, která před více než 14 lety vznikla v dílně české společnosti MICRORISC s.r.o. (od r. 2017 technologii dále rozvíjí spin-off IQRF Tech s.r.o.). Za tuto technologii získala firma v roce 2014 ocenění Česká hlava. Jsme hrdí, že můžeme přispět do národního myšlenkového bohatství i svým příspěvkem. Mnohé firmy využívající technologii IQRF® ve svých produktech jsou členy společenství IQRF Alliance.
Aplikace pro Internet věcí využívající bezdrátovou platformu IQRF® najdete v současné době na celém světě. Své místo IQRF® nachází díky své spolehlivosti a snadné implementaci v chytrých městech, budovách i průmyslu. S mnoha zajímavými aplikacemi vás na přednášce seznámíme a věříme, že mnohé z vás inspirujeme k vlastním projektům.