Konzultační den – ESG reporting

Akce již proběhla
12.9.2023 9:00 - 12:00 TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové

Řešíte ve vaší firmě ESG reporting a potřebujete poradit s touto problematikou? Připravili jsme pro vás bezplatné individuální konzultace s naší specialistkou, která vám poskytne veškeré potřebné informace právě k ESG reportingu, abyste z pohledu nové evropské legislativy splnili vše nezbytné.

Co je ESG reporting?

ESG reporting je nefinanční reporting, který řeší tzv. udržitelné podnikání. Označuje vliv firmy na životní prostředí, společnost a způsob jejího vedení, a na základě získaných dat lze číslem vyjádřit “udržitelnost” či “odpovědnost” firmy. Jedná se o metodu, díky niž firmy formulují své udržitelné obchodní strategie a zároveň efektivně naplňují stanovené cíle. ESG se stává důležitým kritériem nejen pro investory, ale i pro samostatné firmy, protože vysoké skóre ESG umožňuje např. výhodnější úvěrování. Díky tomu větším firmám se sídlem v EU vzniká nová povinnost uvádět ve svých výročních zprávách informace, jak se tématům ESG věnují, společně s konkrétními čísly, včetně nastavení vhodného opatření pro řízení a minimalizaci rizik.

Lenka Schreiberová, odborný konzultant pro ESG

Lenka vystudovala doktorský studijní program zaměřený na Ochranu životního prostředí v průmyslu a na Technologickém centru působí jako odborný konzultant pro ESG. Zkušenosti pro udržitelné postupy a nefinanční reporting získala v akademické a vědecké sféře, kde se zaměřovala na environmentální a pracovní bezpečnost a udržitelnost v rámci strategických dokumentů a metodik na národní úrovni.

  • Konzultace jsou hodinové a probíhají individuálně, časový harmonogram je pouze orientační, jednotlivé časy jsou se zájemci o konzultaci sjednány vždy po předešlé dohodě.
PŘIHLÁSIT SE NA AKCI