Hradecký startovač

Akce již proběhla
25.4.2019 10:00 UHK startovač

Zveme vás na šestý ročník Hradeckého startovače, který se uskuteční 25. dubna 2019 od 10 do 14 hodin na Univerzitě Hradec Králové / J1.

Téma: Multimédia

Na koho se můžete těšit?

  • videokouzelník Michal Orsava
  • kreativní animátorka Michaela Lovecká
  • fotograf Matěj Sládek
  • filmový režisér David Balda
  • a další…

Moderuje Michal Plšek.

Vstup zdarma pro všechny registrované!

Program:

10:00-10:15   zahájení
10:15-10:40   Matěj Sládek
10:40-11:05   Radim Blažek
11:05-11:30   David Balda
11:30-12:00   coffeebreak
12:00-12:35  Adam Citta
12:35-13:00  Pavel Trnka
13:00-13:45  Michal Orsava a Michaela Lovecká

 

Pavel Trnka

Pavel Trnka vystudoval řadu uměleckých oborů od sklářství po animaci, nyní ho zajímá režie, dramaturgie, hudba a zvuk animovaných filmů, které nejčastěji spoluvytváří se svými žáky a studenty. 1,5 úvazku pedagoga na UHK a Kyberně, tvůrčí projekty, komerční zakázky a rodina beze zbytku vytěžují všechen jeho čas. Jako portrétista vynikl už na střední, a to mu přineslo čest stát se prvním soudním kreslířem v ČR, udělal také první ozvučenou portrétní animaci na počkání.
https://www.youtube.com/watch?v=eB-NQppa1UM
Nejraději by se soustředil jen na multimediální tvorbu, v současné době realizuje nový český večerníček. Ale jako potomek několika vynikajících kantorů nakonec stejně předá většinu energie dalším tvůrcům.

Matěj Sládek

Matěj Sládek Photography Matěj Sládek nikdy nestudoval fotografii, zkušenosti nasbíral pouze vlastním studiem a praxí. Focení se začal věnovat v roce 2012 pouze jako koníčku. Rok 2014 se stal průlomový, opustil dosavadní zaměstnání, odešel na volnou nohu a z koníčku se stala hlavní obživa a cesta plná dobrodružství. Začal spolupracovat s internetovou televizi Stream.cz, pro kterou nafotil většinu úvodních titulek seriálů a fotografií. Fotil pro Reebok, Samsung, pivovar Primátor, Rampušák, Klenot, Astratex, Mall.tv a mnoho dalších. Věnuje se svatební reportáži, provozuje vlastní fotostudio v Pilnáčkově továrně v Hradci Králové. Jak sám říká – důležité je nenechat se zastrašit ničím a každé nové focení vzít jako výzvu.

Michal Orsava a Michaela Lovecká

Michal Orsava
Vše začalo ve 12 letech, kdy jsem se dostal k prvnímu mobilu, který uměl natáčet videa. Tvořil jsem amatérské parodie známých filmů. Filmařina mě pohltila a tak jsem ji začal studovat. Po škole, abych se kreativně vybil, jsem začal tvořit autorská parodická videa, která se brzy stala virální. Brzy jsem už tvořil videa s miliony zhlédnutí na českém i zahraničním internetu. Videa jako Knight Rider na D1, Sám doma s Donaldem Trumpem, Návrat do budoucnosti a nejnovější Harry Potter a kámen mudrců. Dnes působím jako reklamní režisér, scénárista, kreativec a videokouzelník.
Michaela Lovecká – illustration, animation, adverts, portraits Kreslení naplňovalo mé dětské dny, až postupně vyplnilo i mé profesní portfolio. Můj životní cíl je docela prostý – mít práci jako koníček. Cesta od klasické kresby až po tvorbu digitální mi rozšířila obzory a brzy jsem byla schopna spojit digitální kresbu a svět filmu. Díky tomuto spojení mohl vzniknout můj bakalářský animovaný film Madeleine, který vyhrál první místo na Chicago Shorts Festival. Dále jsem nabírala zkušenosti v herním průmyslu, kde jsem díky projektu Mafia III v 2K Czech nahlédla i do tajů 3D virtuálního prostoru. Fascinace filmem a digitální tvorbou se projevila i mimo profesní život při tvorbě virálních videí, které nasbíraly miliony zhlédnutí – Sám doma s Donaldem Trumpem, Návrat do budoucnosti ČR a Harry Potter a kámen Mudrců.

David Balda

David Balda je mladý progresivní režisér a kameraman. Věnuje se především natáčení celovečerních filmů – mezi nejúspěšnější patří film Pomsta, který byl přijat do vysílání České televize, a jeho celovečerní debut je drama film Nevinná krutost. V roce 2019 natočil celovečerní historický film Narušitel, na kterém se podílel jako režisér, kameraman a scénárista.

Adam Citta

Adam je Art Director agentury KINDRED. Stará se o vizuální komunikaci kampaní a mezi klienty, které má na starost, patří například Vodafone, Moneta Money Bank nebo Honor. Před prací v KINDRED. pracoval jako freelancer se zaměřením na grafický design a rozvoj značky. Vystudoval empirickou sociologii v Hradci Králové a v Praze, což dnes využívá při práci s daty a návrhování efektivních kampaní.

PŘIHLÁSIT SE NA AKCI