Brain&Breakfast – Justice

Akce již proběhla
15.2.2018 08:30 - 10:00 TCHK brain

POZOR ZMĚNA:

Ze zdravotních důvodů se snídaně s JUDr. Lenkou Bradáčovou, Ph.D. odkládá, ve čtvrtek vystoupí Daniel Franc z firmy Google, který měl vystoupit v dubnové snídani.

Můžete se tedy těšit na neméně zajímavého hosta i téma, kterým bude „Spolupráce mezi chaosem a řádem.“

Daniel Franc (Global program manager, Google): vede mezinárodní tým, jenž rozvíjí v současnosti globálně největší program komunitního vzdělávání v IT, který před 11 lety spolu vytvořil v ČR. V minulosti založil  několik technologických projektů v USA a u nás, coby dlouholetý konzultant firemní spolupráce také pracoval s desítkami společností od korporací až po začínající startupy a zabývá se aktivně i vzděláváním. Kus života strávil v USA, Austrálii, JAR a pracoval v desítkách dalších zemích. Základnu má v Praze, ale významnou část svého času tráví i nadále ve světě.

 

 

Vnímání spravedlnosti je odrazem důvěry společnosti v justici.

Zpochybnit instituce navozením pocitu neúspěchu či jejich nepotřebnosti je snadné. Získat a udržet si
důvěru je obtížné. Prezentovat jednoduchá řešení na složité problémy je snadné. Skutečně složité
problémy řešit je obtížné. Veřejně lhát je v dnešním světě vcelku snadné. Poznat lež obtížné. Kolik z nás je však ochotno hledat obtížná a tedy cenná řešení?

JUDr. Lenka Bradáčová, Ph.D.
je absolventkou Právnické fakulty UK v Praze. V roce 1998 jí udělil rektor UK cenu prof. JUDr. Karla
Engliše pro nejlepší studenty společenskovědních disciplín. V roce 2001 ukončila doktorandského
studium v oboru veřejné právo. Právnickou kariéru započala čekatelskou praxí u Okresního státního
zastupitelství v Litoměřicích, kam byla v roce 2001 jmenována státní zástupkyní. O dva roky později ji
ministr spravedlnosti jmenoval náměstkyní Krajského státního zástupce v Ústí nad Labem. V roce 2006 působila coby stážistka na Ministerstvu spravedlnosti v pozici poradkyně ministra pro trestní právo. V roce 2012 jmenována vrchní státní zástupkyní v Praze. V letech 2008-2013 stála v čele Unie státních zástupců. Za zásluhy o Unii byla v roce 2014 oceněna zvolením čestnou prezidentkou Unie. Je členkou rekodifikační komise pro trestní právo procesní a členkou Rady pro mediaci a probaci. Absolvovala množství zahraničních stáží a pravidelně se věnuje přednáškové činnosti.

PŘIHLÁSIT SE NA AKCI