Brain&Breakfast: Jak vytvářet pracovní prostředí

Akce již proběhla
18.2.2021 08:30 - 10:00 online brain

Budeme si povídat o tom, jak je každý člověk jiný a jak na to, aby firmy vytvářely prostředí, ve kterém se každý člověk cítí dobře a je respektován kým je. Jste přesvědčeni, ze mate svá rozhodnuti pod kontrolou? Tak to vás asi překvapí, když se dozvíte, ze většinu rozhodnuti váš mozek dělá víceméně nevědomky a automaticky. Budeme si povídat o tom, jak se nám naše uvažování, vzorce chování a hodnoty, které ovlivňují veškeré naše rozhodování, formují již od malého dítěte a jak jsme často slepí, přestože si myslíme, ze vše vidíme v jasných barvách.
Budeme si povídat také o postaveni žen v české společnosti, o tom jak snadné či nesnadné je pro ženu uspět v podnikáni, v politice či ve firmě a také vám představím knihu Velké ženy z malé země, kterou jsem před rokem, pro podporu Mezinárodního dne žen, vydala.

 

Medailonek :
Renata Mrázová je jednou z nejúspěšnějších žen českého byznysu, působící přes dvacet let na významných manažerských pozicích. Vystudovala VŠE v Praze se zaměřením na Finance a Hospodářskou politiku. Pracovala jako finanční ředitelka AstraZeneca a ING. Pět let jako generální ředitelka řídila českou a slovenskou pobočku holandské pojišťovny NN. V roce 2006 stala v roli generální ředitelky u založení start up Direct pojišťovny. V každé pozici, v které působila, pro ni vždy byli nejdůležitější lidé, týmy a firemní kultura. Proto se před 5 lety rozhodla aktivně se věnovat transformaci HR a firemní kultury. Z generální ředitelky v ČR/SR se stala globální HR ředitelkou pro celou NN skupinu. S rodinou se přestěhovala do holandského Hague, kde strávila téměř 5 let. Vloni se přestěhovala zpět do Čech a od 1.5.2019 nastoupila do vedení mezinárodní společnosti HomeCredit, kde působí v roli Chief People Officer. Renata Mrázová má dlouholeté zkušenosti z působení ve vrcholových pozicích v různých společnostech, od korporaci, start up, rodinnou firmu a private equity, a proto si plně uvědomuje, jak je pro ženy často složité prosadit se v podnikání, byznysu a politice.
Renata se přes 15 let aktivně věnuje tématu diverzity a inkluze. Vloni společně s Denisou Proškovou, známou novinářkou a ilustrátorkou, napsala a vydala knihu Velké ženy z malé země, která prostřednictvím 33 příběhů o inspirativních českých ženách podporuje rovnost žen a mužů a připomíná, že i v naší krásné zemi, která leží v srdci Evropy, jsou ženy, jejichž příběhy stojí za světovou zmínku.

PŘIHLÁSIT SE NA AKCI