Brain&Breakfast: Homo Digitus – člověčenství v další dekádě s Karolínou Presovou

Akce již proběhla
21.9.2023 8:30 - 10:00

 

Snažíme se držet krok s AI a připravujeme se na budoucnost jedniček a nul. Do rozvoje AI a svých nových digi skillů investujeme tolik energie, že občas zapomínáme updatovat a připravovat náš duševní prostor a mentální zdraví. Společně se zastavíme a podíváme se na dnešní svět z jiné strany.

V této inspirativní snídani socioložka a mentorka digital wellbeing Karolína Presová nebude mluvit pouze o negativním dopadu digitálních technologiích na člověka, ale i o tom jak udržet svou duši vyživenou i v digitální době a o základních kořenech „člověčenství“ v době AI.

Kdo je Karolína Presová

Karolína Presová během svých studií sociologie a médií odjela pracovně na dva roky do Asie, kde začala pozorovat negativní vlivy digitálních technologií na mentální zdraví dětí a dospívajících. I proto v Česku hned po návratu založila a budovala úspěšnou neziskovku Replug me, která se negativním vlivům digitálního světa na  děti a dospělé věnuje již několik let, včetně výzkumu. Jako jedna z prvních se u nás začala problematikou digitálního wellbeingu zabývat v praxi jak ve školách, tak ve firmách. I díky tomu získala řadu ocenění za sociální inovace a společenskou odpovědnost a Forbes ji zařadil do svého žebříčku 30 pod 30. Aktuálně si užívá pomalejší životní tempo v přírodě a mateřskou roli. Profesně se zaměřuje na rozvoj AI a jejího dopadu na duši a vývoj člověka. Individuálně se jako konzultantka věnuje klientům, kterým uspěchaná digitální doba už přerostla přes hlavu a chtějí se ponořit více do sebe.

Akce je zdarma, inspirativní snídaně se opět přesouvá do prostor TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové – Piletická 486/19 – letiště, 503 41, od 8:30 do 10:00 hod.

Registrujte se pomocí formuláře níže.

Těšíme se na vás!

PŘIHLÁSIT SE NA AKCI