Brain & Breakfast prosinec

Akce již proběhla
14.12.2017 08:30 - 10:00 TC HK

Rodina v klidu
Jak by mohla vypadat rodina ve 21. století?
Na vztahy se v poslední době klade čím dál tím větší důraz. Proč? Protože když nefungují vztahy, nefunguje ani to ostatní. A schopnost vztahy vytvářet získáváme především ze zkušeností raného dětství.

Povídání o historickém vývoji rodiny, o tom, proč je důležitá, jak souvisí s pozdějšími úzkostmi, o rozšířené rodině a hledání nových modelů soužití.
Přijďte si společně popřemýšlet s Vratislavem Hláskem, profesionálním pěstounem na přechodnou dobu a také koučem, bezpečně provázejícím po neznámých stezkách k sobě, k zdravým vztahům, k rodičovství a ke svobodě v životě i v práci. Vráťa během své praxe zjistil, že psychické deficity, jimiž trpí děti v ústavní péči, se stále častěji dotýkají i dětí z rodin materiálně zajištěných a zdánlivě kompletních (dle dnešních měřítek). Co tedy nejvíce schází dnešním dětem k jejich zdravému vývoji? A jak jim to lze poskytnout v domácnosti tvořené dvěma, často však jen jedním dospělým?

Vráťa je zakladatelem organizace Dobrá rodina a otcem programu Pěstounské péče na přechodnou dobu v České republice (www.rpp.cz).
Registrace na brain@tchk.cz