TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové

Startup Events

_MG_6993

MIC MINUTES

Rodí se vám v hlavě nápad na podnikání nebo už na něčem pracujete? Zjistěte díky MIC MINUTES, zda váš byznys sen stojí za to! MIC Minutes se může zúčastnit každý, kdo má zajímavý podnikatelský nápad – nezáleží na oboru ani na fázi, ve které se projekt nachází. MIC Minutes v minulosti prošli např. společnost Designeros s.r.o. Programme s.r.o. nebo grafici z PANDEMIC.

V porotě zasednou skuteční experti: profesionální poradci, mentoři, zkušení podnikatelé, právníci či marketingoví specialisté. A vaše životní konzultace vás vyjde na 0 Kč.

Můžete být student, univerzitní pracovník, vědec nebo začínající podnikatel – jediné omezení je ve vaší hlavě. Stačí mít dobrý projekt. MIC Minutes otevíráme všem nápadům z různých oblastí: jazyky, právo, IT, elektrotechnika, strojírenství, medicína, chemie… nebo cokoli dalšího.

Jak na to?

 • Pošlete nám základní informace o vašem svém projektu.
 • Pak před porotou máte 5 minut na prezentaci záměru.
 • V dalších 15 minutách se dozvíte jeho silné i slabé stránky.

 

tchk-logo-napad-me-napad-z12196-rgb

Nápad mě napad

Máte nápad a nevíte jak začít? Nevadí, TC HK Vám pomůže a poradí.
Nápad mě napad je každoroční soutěž pro začínající podnikatele. Podívejte se na nejbližší termín konání akce zde a neváhejte s přihlášením. 
 

V rámci soutěže můžete získat:

 • možnost realizace myšlenky v praxi, získání kontaktů na investory, publicitu a neposlední řadě i perspektivitu finančního ocenění
 • expertní asistenci při přípravě podnikatelského záměru
 • využítí služeb "sdílené kanceláře" v prostorách Coolworkingu po dobu 3 měsíců a zasedací místnost zdarma
 • vstup na pořádané business školení zdarma
 • zvýhodněnou cenu poskytnutí virtuální kanceláře
 • finanční odměnu ve výši 5000 Kč
 • průběžnou pomoc při realizaci záměru
 • nominaci na další akce a soutěže

Startup komunita

Během těchto setkání se mohou účastníci neformálně pobavit s mentory o svých aktuálních problémech v podnikání. Každé setkání je zaměřeno na jinou oblast podnikání (např. marketing, lidské zdroje, logistika apod.). Současně klub navštěvuje pravidelně kolem 20 lidí, startup komunita nyní čítá 95 lidí.

Hradecký startovač

_MG_7014Hradecký startovač je pravidelně se opakující studentská konference, která je určena pro mladé lidi a začínající podnikatele. Dále pro ty, kteří zvažují s podnikáním začít. Účastnici konference se dozví mnohé, zejména zajímavé příběhy úspěšných podnikatelů, dále o pádech a o všem co k podnikání patří. Hlavními žádanými tématy jsou marketing, PR, sociální sítě a další zajímavá téma potřebná k odstratování podnikání.

 

Konference se každoročně účastní nejeden zajímavý host. V předchozích letech nás poctili návštěvou: Olda Neuberger, Bára Rektorová, Adam Durčák či Eva Čejková Vašková, Jan Mašek a další. 

Konference tedy může dát začínajícímu podnikateli mnohé. Pokud se zúčastníte a vyslechne všechny příběhy, můžete se nechat inspirovat. Již teď se připravujem ročník 2016.

Report Startovač 2014

Report Startovač 2015 

 

Student business forum

Student business forum

Microsoft Business Academy

Toto školení je pořádáno TC HK ve spolupráci se společností Microsoft a je určeno pro začínající podnikatele. Mohou dozvědět více informací o přípravě podnikatelského záměru, marketingu svého produktu ale také posílí své prezentační dovedností a další měkké dovednosti (timemanagment, krizové řízení apod.), které jim mohou dopomoci k nalezení investora.Toto školení je zpoplatněno. Počet míst na tuto akci je omezen, aby byla zajištěna intenzivní interakce mezi lektorem a účastníky.

Mentor's Day

Pravidelná akce, na které mohou začínající podnikatelé (face to face) konzultovat (v délce max. 1 hodiny) své podnikatelské záměry se zkušenými odborníky. Tato akce se těší velké oblibě začínajících podnikatelů. Tyto konzultace jsou poskytovány zdarma. Minule se této akce v pozici konzultanta účastnil Antonín Hamřík (ředitel PricewaterhouseCoopers) a nebo Michal Hrabí (Startup Manager Jihomoravské inovační centrum).

Hackathon

 

„Tímto způsobem se snaží Microsoft inovační centrum motivovat mladé vývojáře k rozvíjení svých schopností v oblasti IT a případně jim nabídnout pomoc v začátcích jejich kariéry.“  Účatníci dostanou téma na začátku akce a mají 12 hodin na to, aby předvedli co umí. Závěrem své aplikace prezentují a komise složena z odborníků vyhláší nejzdařilejší aplikaci. Tato aplikace vyjma věcných cen od společnosti Microsoft, dostane také další podporu Na posledním Hackathonu vyvíjeli účastníci aplikace na operační systém Windows Phone. Níže uvádíne některé aplikace, které vznikly právě na Hackathonu v minulých letecch:

 • DovHlídání – Ověřené hlídání vždy a všude,
 • APnotifier – Veškeré notifikace v jedné aplikaci
 • My Meetings – Organizování meetingu v jedné minutě
 • Locals – Seznamka pro odvážné
 • Bro
 • TheOdors
Soutěžícím jsou k dispozici po celou dobu soutěže koučové, kteří s nimi konzultují průběh jejich práce. Takže nemusíte mít strach, pokud nejste špičkový vývojář. Hackathonu se můžete účastnit i tak.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail

Kde nás najdete

- pokud k nám jedete autem, zadejte do navigace:

LETIŠTĚ HRADEC KRÁLOVÉ

 adresa    TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové, o.p.s.
Piletická 486/19 - letiště, 503 41 Hradec Králové
email    info@tchk.cz
telefon   +420 495 077 111