TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové
Zpět na přehled

Rozhovor se zakladatelem WooGies Richardem Malovičem

Brno, Hradec Králové 15. 3. 2015 - rozhovor se zakladatelem aplikace Woogies. Projekt, který podpořilo TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové. Řada z nás bydlí ve sdíleném bytě se spolubydlícími. Vedle milé společnosti však může spolubydlení přinést i neradostné chvíle strávené dohadováním o tom, kdo co zaplatil a kdo se například nepostaral o úklid koupelny. Na tento problém se proto zaměřil tým okolo mobilní aplikace WooGies.

O čem váš projekt je?        
Účty a úklid. Společně, bez starostí a zdarma. WooGies počítají částky ze sdílených nákupů a útrat na jednotlivé osoby a plánují domácí práce. Vše je online jako mobilní web, univerzálně pro všechny telefony.

Kdo jsou potenciální uživatelé WooGies?
Jsou to všichni lidé bydlící ve sdílených domácnostech. V České republice a na Slovensku bydlí zhruba 220 tisíc mladých lidí ve sdílených domácnostech. Se začátkem semestru se chceme rozšířit na západ do německy hovořících zemí, kde (spolu)bydlí zhruba 3 miliony lidí mladších 30 let.

Kdo všechno patří do vašeho týmu?
Náš se skládá z šesti lidí ze tří univerzit – Masarykova univerzita Brno, Palackého Olomouc a Matfyz UK Praha, rozpětí věku členů je od 19 do 29 let.

Jakým způsobem jste na takový nápad přišli?
Kluci v našem týmu jsou posedlí náklady a očividně je dobré účty trápí kudy chodí. A tak když viděli podobné služby jinde, bylo jim líto, že nefungují a chopila je vize to udělat větší, atraktivnější a především dostat službu pořádně mezi lidi.

Co je při přípravě projektu nejtěžší?
Nejtěžší je trpělivost a úpěnlivost, kterou musí člověk mít. Nic se nezrodí za 14 dní, což je trochu tvrdé zjištění pro mladé lidi.

Co byste doporučili ostatním, pokud chtějí realizovat svůj nápad?
V týmu se řídíme heslem Sky is the Limit. Našim budoucím kolegům bychom doporučili to stejné. Ať pracují na všech šílených nápadech a v jeden den zjístí, že vytvořili něco dechberoucího.

Na čem pracujete teď?
Před dvěma týdny jsme spustili WooGies na veřejnost. Teď hlavně komunikujeme s mladými lidmi a vysvětlujeme, jak aplikace funguje. V tomto semestru se chceme rozšířit mezi tisícovku uživatelů, no dva týdny od spuštění jich začalo používat aplikaci už 300. Kdo bydlí na bytě a používá naši službu, může si ode dneška říkat WooGie :-).

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail

Kde nás najdete

- pokud k nám jedete autem, zadejte do navigace:

LETIŠTĚ HRADEC KRÁLOVÉ

 adresa    TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové, o.p.s.
Piletická 486/19 - letiště, 503 41 Hradec Králové
email    info@tchk.cz
telefon   +420 495 077 111