TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové
Zpět na přehled

Rehabilitace zábavnou formou pomocí Microsoft Kinectu

Rehabilitace zábavnou formou pomocí Microsoft Kinectu

Studenti Střední průmyslové školy elektrotechnické Pardubice vyvíjejí zařízení, která májí zábavnou formou rehabilitovat a to pomocí Microsoft Kinectu. Tento přístroj ocení zejména děti, pro které se rehabilitace stane zábavou a tím se zvýší efektivita samotné léčby. Přístroj zároveň poskytuje lékařům data, jak pacient rehabilituje a zda-li, se zlepšuje či nikoliv.
 
Tento projekt velmi zaujal Microsoft Inovační Centrum v Hradci Králové, které se rozhodlo studenty podpořit nejen zapůjčením Microsoft Kinectu, díky němuž jsou schopni s přesností na centimetry vytvářet ovladače různých zařízení, ale i pomoci vyvíjet software, který monitoruje změny rozsahu pohybu postižených končetin a zaznamenává odchylky od kalibrované polohy.
 
„Jsme rádi, že se podílíme na tomto projektu a můžeme tím pomoci lidem, kteří se stali obětí nemoci či úrazu. Tento projekt si určitě zaslouží naši pozornost. Microsoft Inovační Centrum je k dispozici i jiným projektům, které by ke své realizaci potřebovalo Microsoft Kinect či jiné zařízení,“ říká projektový manažer Mgr. Jiří Štěpán.
 
Zařízení nabízí možnost zapnutí motivační hry, která je koncipována tak, aby pacient správně procvičoval postiženou končetinu. Hra nemusí být pouze programem, ale pomocí vytvořeného hardwaru lze ovládat i různá robotická zařízení (např. Lego hračky, nebo robotickou kouli Sphero). Pacienta díky tomu rehabilitace více baví a motivuje k lepším výsledkům.
 
Pro více informací, prosím, kontaktujte:
Mgr. Jiří Štěpán
Manager Microsoft Innovation Centre Hradec Králové

tel.:  +420 734 640 639
mail: b-jiste@microsoft.com/jiri.stepan@tchk.cz
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail

Kde nás najdete

- pokud k nám jedete autem, zadejte do navigace:

LETIŠTĚ HRADEC KRÁLOVÉ

 adresa    TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové, o.p.s.
Piletická 486/19 - letiště, 503 41 Hradec Králové
email    info@tchk.cz
telefon   +420 495 077 111