TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové
Zpět na přehled

Fóra investorů ocenila nejúspěšnější start-upy projektu CzechEkoSystem

Start-up SPINDO s.r.o. zvítězil v Praze na Fórech investorů

Hradec Králové - projekt SPINDO s.r.o., který je klientem coworkingového centra Coolworking, který je určen pro začínající podnikatele a podporuje ho TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové, zvítězil na Fórech investorů. 

 

„Tímto způsobem bychom chtěli poblahopřát SPINDU k tomuto umístění v soutěži a popřát jim hodně úspěchu v budoucnosti.“ řekl projektový manažer TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové Mgr. Jiří Štěpán.  

 

Tento start-upový projekt SPINDO s.r.o. zvítězil na Fórech investorů  v Praze 23. června 2015. Cílem této klíčové události projektu CzechEkoSystem realizovaného agenturou CzechInvest bylo propojení start-upových podnikatelů s potenciálními investory.
 
„Fóra investorů jsou završením projektu CzechEkoSystem, který je důležitým milníkem v podpoře malých a středních podniků. Zúčastnilo se ho více než sto firem, jimž projekt pomohl najít možnosti pro expanzi v České republice, ale také vyjet do zahraničí,“ řekl při zahájení pražského fóra  generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera . Začínajícím podnikatelům popřál úspěch v jejich projektech a zmínil důležitost podpory start-upů, protože pomáhají zlepšovat podnikatelské prostředí a zvyšovat konkurenceschopnost České republiky. „V podobných projektech pro podporu začínajících podnikatelů chce CzechInvest určitě pokračovat i v budoucnu,“ dodal na závěr.
 
Vybrané start-upy, které se v minulosti zúčastnily projektu CzechEkoSystem, zde dostaly jedinečnou možnost prezentovat své podnikatelské záměry a oslovit investora, který by jim napomohl v dalším rozvoji. Odborná porota vybrala šest z nich – tři v Brně a tři v Praze – které získaly cenu v podobě ročního členství v Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR, generálního partnera akce. Absolutní vítězové brněnského a pražského fóra si zároveň odnesli i poukaz na financování účasti na zahraniční konferenci dle vlastního výběru od hlavního partnera akce, společnosti Deloitte.
 
„Nápady má hodně lidí, ale těch, kteří je skutečně dotáhnou do konce a tvrdě si je odpracují, což je v podnikání nejdůležitější, je mnohem méně,“ řekl start-upistům  Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.
 
Vítěznou firmu vybrali porotci na základě kritérií jako inovativnost projektu, jeho realizovatelnost, ale také kvalita prezentace. Především ale Fóra investorů umožnila přítomným začínajícím podnikatelům představit své projekty investorům, pokusit se získat prostředky pro další rozvoj svého podnikání a získat i cennou zpětnou vazbu.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail

Kde nás najdete

- pokud k nám jedete autem, zadejte do navigace:

LETIŠTĚ HRADEC KRÁLOVÉ

 adresa    TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové, o.p.s.
Piletická 486/19 - letiště, 503 41 Hradec Králové
email    info@tchk.cz
telefon   +420 495 077 111